Basenji množírny v Čr

Na tomto místě budeme zveřejňovat informace o množírnách plemene basenji v České republice. Důrazně všechny zájemce varuji před nákupem štěňátka z chovu, který nepodstupuje kontrolu, množí štěňátka bez PP a nechová s žádným etickým kodexem. V chovatelských stanicích se staráme o naše pejsky, chováme je ve vyhovujících podmínkách, podstupujeme veterinární kontrol, kontroly vrhu, jsme členy klubu - Basenji klub Bohemia - spolupracujeme s ČMKU a v neposlední řadě nám záleží na našem jedinečném plemeni. Proto jako zodpovědný chovatel nemůžu číst inzeráty, kde někdo množí basenjiky, o kterých víme že žijí v nevyhovujících podmínkách. Basenji je speciální pejsek a při špatném odchovu může být bojácný a nebo naopak agresivní. Vesměs se jedná o zdravé plemeno, nicméně může trpět na některé dědičné nemoci, které vedou i k úhynu. Proto Vás prosím o zvážení, jestli Vám to opravdu stojí za to.

Množírna Rozárka
 

Jelmo - České Budějovice

Zde přidávám pár odkazů na zkušenosti ostatních lidí:

https://www.facebook.com/Mnozirnymnoziteleverejne/posts/1850118461948129/
https://www.ifauna.cz/psi/forum/r/detail/657199/doporucite-dobrou-chovatelskou-stanici-srnciho-ratlika

Texty zveřejněné na internetu, které vystihují to co jsem slyšel od důvěryhodných lidí z klubu BKB. Pokud se chcete dozvědět více a přečíst si další informace, zkopírute odkaz uvedený nahoře a zadejte jej do vyhledávače.

Dobrý den. Tak máme s touto chovatelkou bohužel také zkušenost Nikdy jsem "značkového" pejska neměla. Vždy jsem si brala pejsky z útulku, takže zkušenosti s chovateli nemám a ani mne nenapadlo si tuto paní nějak proklepnout a hledat informace. Když jsme si pro stenatko přijeli a paní nás vzala dovnitř, málem jsem omdlela. Smrad ze zatuchle moci, špína, hnus a v kleci se krcelo stenatko na dlažbě. Byla jsem uplne paralyzovana tím vystrašeným miminkem. Pul hodiny jsem u něj klecela na zemi, než si ke mně alespoň cuchlo. Pani tvrdila, že to je u této rasy běžné, že cizím neduveruji. Absolutně jsem s ní nechtela diskutovat. Jen si vzít toho tvorecka do náruče a zmizet. Formality s ní řešil přítel. Z vedlejší místnosti se ozyval nářek a stekot cca 10 pejsků na které ona jen rvala, at jsou zticha atd. Fenecku jsme si přivezli domu. I ona sama chudinka neskutecne smrdela. Ani památka po te dokonale štěněci vůni. Pani přiznala, že fenecka ještě nikdy nebyla venku. Svadela to na počasí. Fence byly 3 měsíce.... Doma se fenecka okamžitě skamaradila s našema dalšíma fenkama, to bylo perfektní, ale jakmile jsme se k ní přiblížili my, buď se schoulila nebo utekla. Nikdy jsem nezažila stenatko, které se bojí člověka! Štěňátka jsou veselá, pořád po vás lezou, olizuji vás, chtějí si hrát. Při večeři málem snedla i porcelanovou misku a misku s vodou asi nikdy neviděla. Jen do vody bublala nosikem. A nemela ani to kulatoucke brisko, co štěňátka mívají. Byl to vychrtly, bojácný drobeček. 2 dny mi trvalo ji přesvědčit, že hlazení je příjemné a lidská náruč taky. 3.den nám začala blikat a stále ji teklo z ocicek. Hned jsem jela na veterinu. Zánět spojivek a podrážděny zaludek. Čert vem peníze, co jsme tě ženské dali. Aspon jsme jedno chudatko zachránili, ale bohužel temi penězi tu bestii podpořili... Jak se dá v takové věci pokračovat? Te ženské to nesmí projít! Podmínky u ní jsou opravdu otřesné a ti pejsci jsou týrání. Je mi z toho pořád do pláče a ráda bych pro ty chudacky tam něco udělala. Dekuji.

2) - Zdroj: Ifauna.cz

tak tu bych zrovna dost důrazně nedoporučila - tato chovatelka dříve chovala i dobrmany, a klub opakovaně řešil problémy s naprosto nevhodným ustájením zvířat, zoohigienou, i množením bez PP všemožných plemen apod. Kdysi jsem měla odtud psa (dostal se k nám jako starší), a známá si z této CHS dovezla zablešené a začervené štěně dobrmana, které v době odběru vážilo 3,5kg (!!!) oproti běžné hmotnosti 6-8kg kterou by mělo štěně v tomto věku mít

3) - Zdroj: Ifauna.cz

My máme od paní množitelky Rejnkové dve fenky, ted jim budou tři roky. Jsou to posteláči všemi couly, zacházíme s němi jak v bavlnce a porad jsou bojácné. Pochovat se skoro nedají a ta jedna je tam tom tedy mizerně pořád, pokud v hlase uslyší důraz je schopná si i cvrknout a to prosím ani jednou nedostala na zadek ( myslím tím od nas, od Rejnkove to bylo asi jinak). Fenky jsme si domů odvezli s blechami a laryngitidou. Obě nafoukla břicha, jinak spíše podvyživené. Jedna ma zlomenou špičku ocasu a žebro. Takže můj názor je Rejnkovou zavřít za mříže nebo co lépe - udělat ji to samé.