Vrh B

                                  Iside Del Piccolo Tempo (Niky) a  Possum Creek´s Atumpan (Ravanne) / prosinec 2021


Už se všichni moc těšíme na štěňátka od mojí kočičky Nikušky... Už několik let se mi líbí pejsek od Olomouce, který se jmenuje Ravanne a je vyjímečný tím, že jeho geny jsou napůl z Afriky. Už si to představuji, jak někde v pralesu běhají domorodí Pygmejové, kteří mají průměrnou výšku kolem 150 cm a za něma jdou basenjici, kteří čekají, až jim upadne kousek jídla... Prostě Ravanne se vyloženě hodí k Nikušce. Je to moc hodný pejsek, má velice jemnou srst a vzhledem je takovej drsňák... Vzhledem k tomu, že jsou oba dva velice klidné povahy, tak očekávám, že štěňátka z tohoto vrhu budou také ,,klidná´´. I když ono u basenjiku se slovo ,,klidný´´ musí brát s velkou rezervou... :-)

Tak a je to tady:-)))) 12.12. 2021 se narodilo 5 krásných štěňátek. 4 holky a jeden kluk. První byl chlapeček Bentley (2:00), následovaly holčičky Britney (2:30), Brandi (3:40), Beyonce (4:00) a jako poslední náš překvapila po dlouhém a nervózním čekání Bianca v 5:30 ráno.  Mimika se mají dobře, pěkně papají, občas piští a jsou to takový malinkatí koblížci:-)) Více ve videu dole.

Bentley USS Enterprise 4. den

Britney USS Enterprise 4. den

Brandi USS Enterprise 4. den

Beyonce USS Enterprise 4. den

Bianca USS Enterprise 4. den

Vrh C

                                      Imanu Sangre Pura (Imuša) a All Square IBear (Míša) / prosinec 2021


Ženicha pro Imušku jsem hledal na poslední chvíli a ne speciální výstavě Basenji klubu Bohemia jsem po nesnadném hledání narazil na Míšu který mě zaujal svým perfektním a divokým vzhledem, který mu dodává zejména jeho žíhaná barva, nádherný pohyb a dokonalá stavba těla. Zašel jsem za jeho majitelkou a po zjištění, že se jedná o pejska importovaného z Ruska a následné kontrole rodokmenů bylo jasno. Nemáme žádné společné předky a proto se bude jednat o dokonalé spojení naší krasavice Imuši a tohoto perfektního super psa. Domluvili jsme se tedy na krytí a jelikož jeho majitelka je až z Berlína, tak že si udělám výlet spojený s krytím do východního Berlína. No osud tomu však chtěl jinak a dva dny před krytím mi na autě naskočila kontrolka - závada motoru. Měl jsem deprese. Byl jsem naštvaný, zklamaný a přemýšlení bylo jen o tom, jak se dostat do Berlína. Jelikož je však majitelka Míši super ženská, tak domluva byla taková, že za mnou dojede do naší chovatelské stanice a taky to tak bylo. Dojela i se svým druhým basenjikem a Imuška byla řádně nakrytá. Takže přes všechny komplikace se to povedlo a budeme už jenom doufat, že štěňátka budou dělat už jenom samou radost svým nadcházejícím majitelům.

Ano, ano velká chvíle nadešla i pro Imušku. Dne 14.12.2021 se jí narodila 3 nádherná štěňátka. Jeden červenobílý chlapeček - Calvin USS Enterprise a dvě žíhané holčičky Cameron USS Enterprise a Caitlyn USS Enterprise. Všichni jsou zdraví, mlíčko jim chutná od rána do rána. Pořád jsou nasátí u cecíčku a rostou jako z vody:-)))

Calvin USS Enterprise

Cameron USS Enterprise

Caitlyn USS Enterprise

Štěňátka

Maminka: Iside Del Piccolo Tempo

               Tatínek: Mungu Tami´s Tamtamy Ekibondo

                                                                            Vrh A - 7.1.2020 od 2h ráno do 5:30

                                             Kluci - Armani, Anubis, Ananas, Avokádo, Adolf  a jedna holčička - Adidas