Štěňátka vrh A

Nikuška a Mungu spojili své přednosti a dali tak vzniknout novému životu - šesti krásným štěňátkům, která se narodila 7.1.2020. Kluci - Armani, Anubis, Appolo, Avokádo, Adolf a jedna holčička - Allara. Nikuška jako velice klidná holka dala štěńátkům kus ze svojí povahy a proto jsou i její potomci velice hodní na basenji. Jak všichni dobře ví, tak basenji jsou pejsci, kteří dělají spoustu neplechy...

Allara USS Enterprise

Armani USS Enterprise

Anubis USS Enterprise

Appolo USS Enterprise

Avokádo USS Enterprise


Adolf USS Enterprise

Štěňátka vrh B

                                  Iside Del Piccolo Tempo (Niky) a  Possum Creek´s Atumpan (Ravanne) / prosinec 2021


Už se všichni moc těšíme na štěňátka od mojí kočičky Nikušky... Už několik let se mi líbí pejsek od Olomouce, který se jmenuje Ravanne a je vyjímečný tím, že jeho geny jsou napůl z Afriky. Už si to představuji, jak někde v pralesu běhají domorodí Pygmejové, kteří mají průměrnou výšku kolem 150 cm a za něma jdou basenjici, kteří čekají, až jim upadne kousek jídla... Prostě Ravanne se vyloženě hodí k Nikušce. Je to moc hodný pejsek, má velice jemnou srst a vzhledem je takovej drsňák... Vzhledem k tomu, že jsou oba dva velice klidné povahy, tak očekávám, že štěňátka z tohoto vrhu budou také ,,klidná´´. I když ono u basenjiku se slovo ,,klidný´´ musí brát s velkou rezervou... :-)

Tak a je to tady:-)))) 12.12. 2021 se narodilo 5 krásných štěňátek. 4 holky a jeden kluk. První byl chlapeček Bentley (2:00), následovaly holčičky Britney (2:30), Brandi (3:40), Beyonce (4:00) a jako poslední náš překvapila po dlouhém a nervózním čekání Bianca v 5:30 ráno.  Mimika se mají dobře, pěkně papají, občas piští a jsou to takový malinkatí koblížci:-)) Více ve videu dole.

Bentley USS Enterprise

Britney USS Enterprise

Brandi USS Enterprise

Beyonce USS Enterprise

Bianca USS Enterprise

Štěňátka vrh C

                                      Imanu Sangre Pura (Imuša) a All Square IBear (Míša) / prosinec 2021


Ženicha pro Imušku jsem hledal na poslední chvíli a ne speciální výstavě Basenji klubu Bohemia jsem po nesnadném hledání narazil na Míšu který mě zaujal svým perfektním a divokým vzhledem, který mu dodává zejména jeho žíhaná barva, nádherný pohyb a dokonalá stavba těla. Zašel jsem za jeho majitelkou a po zjištění, že se jedná o pejska importovaného z Ruska a následné kontrole rodokmenů bylo jasno. Nemáme žádné společné předky a proto se bude jednat o dokonalé spojení naší krasavice Imuši a tohoto perfektního super psa. Domluvili jsme se tedy na krytí a jelikož jeho majitelka je až z Berlína, tak že si udělám výlet spojený s krytím do východního Berlína. No osud tomu však chtěl jinak a dva dny před krytím mi na autě naskočila kontrolka - závada motoru. Měl jsem deprese. Byl jsem naštvaný, zklamaný a přemýšlení bylo jen o tom, jak se dostat do Berlína. Jelikož je však majitelka Míši super ženská, tak domluva byla taková, že za mnou dojede do naší chovatelské stanice a taky to tak bylo. Dojela i se svým druhým basenjikem a Imuška byla řádně nakrytá. Takže přes všechny komplikace se to povedlo a budeme už jenom doufat, že štěňátka budou dělat už jenom samou radost svým nadcházejícím majitelům.

Ano, ano velká chvíle nadešla i pro Imušku. Dne 14.12.2021 se jí narodila 3 nádherná štěňátka. Jeden červenobílý chlapeček - Calvin USS Enterprise a dvě žíhané holčičky Cameron USS Enterprise a Caitlyn USS Enterprise. Všichni jsou zdraví, mlíčko jim chutná od rána do rána. Pořád jsou nasátí u cecíčku a rostou jako z vody:-)))

Calvin USS Enterprise

Cameron USS Enterprise

Caitlyn USS Enterprise