Naše feny

            Iside Del Piccolo Tempo

Fenka se narodila 31.12.2018 v Italii. Exportovaná do Čr byla již přezubená v půl roce jako výstavní a vhodná pro chov. Zápis importovaného jedince do ČMKJ proběhl 10.1.2020. Oftalmologické vyšetření očí z 8.1.2020 dokládá její perfektní zrak. 28.5.2020 byla vyšetřena na přítomnost mutace způsobující FS, kdy bylo zjištěno, že mutace nebyla detekována. 13.6.2020 se zůčastnila bonitace. Svůj první titul r.Cac získala 5.9.2020, následně svůj další r.Cac získala na národní výstavě v Klatovech 4.7.2021. Nikuška je klidné povahy, nesmírně inteligentní, empatická a hodná fenka.

Imanu Sangre Pura

Fenka se narodila 8.12.2019 v Polsku. Exportovaná do Čr  byla 2.2.2020 jako výstavní a vhodná pro chov.  První oftalmologické vyšetření očí z 6.7.2020 dokládá její perfektní zrak a další bude provedeno v roce 2021. Ze své první výstavy, která se konala 5.9.2020 si odnesla z velké konkurence krásné 3. místo s velice kladným hodnocením. Na národní výstavě v  Klatovech získala svůj první titul 4.7.2021 r.Cac. Imuša je živé povahy, mazlivá, krade ze stolu jídlo, když ho páneček zapomene uklidit a má ráda přehled o všem dění.


       Náš pes - Ivan Nirse FCI

                                    Ivan Nirse FCI

AAAAAAA:-) Je to REBEL:-)))) Ivan se narodil 23.11.2020 a je to rebel. Protože jsem zamilovaný do basenjiků už před dvaceti lety a chtěl jsem mít ve smečce i psa, tak jsem hledal a hledal až jsem nakonec našel tohoto srandovního pejska. Moje podmínka byla, aby byl černobílý a nebo měl barvu tricolor + aby nebyl nijak příbuzný s feňulkama, které mám a abych s ním mohl v budoucnu krýt Nikušku a Imušku a samozřejmě i další fenky, které budou mít zájem o tohoto krásného psa. No a tak jsem dal slovo s jeho chovatelem a nakonec jsme se domluvili a Ivan putoval za holkama... Ve smečce se choval už od malička jako správný pejsek a dnes již má vybojováno své jasné místo a s holkama si vytvořil pevné pouto. Řekl bych, že hlavně s pánečkem a s Imušou. Tu nechá jít i k sobě do misky a stejně tak ona s ním se podělí o kostičku. Na výstavách si svoje holky hodně hlídal. No tak je to pes a má je rád no. Už ale můžu říct, že čím je starší, tak tím je rozumnější a jeho povaha vůči lidem je dokonalá, což se o každém pejskovi říct nedá. S Ivanem máme hotové testy na Fanconiho syndrom a je negativní, je plnochrupý a ještě nás čeká vyšetření očí, několik výstav a bonitace. Na národní výstavě v Klatovech byl hodnocen známkou VN 1 s kompaktní a velmi pěknou hlavou, korektní skus, velmi dobrý v pohybu, velmi dobrá horní i spodní linie, ocas dobře nasazen i nesen.

Iside Del Piccolo Tempo/foto


Imanu Sangre Pura/foto


                 Ivan Nirse FCI